Arenaplaner på Hamar
Politikerne er positive til planer om utbygging av Prestrudhallen på Hamar.
Storhamar inviterte i høst til et møte der hallutbygging stod i fokus, og særlig da en utbygging av klubbens egen hjemmearena Prestrudhallen. Da de fremmøtte politikerne ble tvunget til å svare ja eller nei, svarte et klart flertall ja, til rungende applaus fra salen.
De politiske signalene tyder dermed på at Storhamar Arena kan bli en realitet. Leder i Storhamar Håndball, Ole Erik Hulleberg, var mer enn godt fornøyd.
- Dette var et veldig positivt møte, og jeg er kjempefornøyd. Heldigvis kom det en del folk også, sier Hulleberg, og fortsetter:
- Vi ligger inne i forslaget til budsjett for 2012 med 58 millioner brutto. Drømmen er at vi kan starte arbeidet i april og være ferdig i oktober. Kanskje kan vi presentere Storhamar Arena da. Jeg ble mer optimistisk etter dette møtet. Nå var flere partier positive, og det var veldig bra, sier lederen til H-A.no.